Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Dzisiaj jest poniedziałek, który rozpoczyna siódmy tydzień naszych wirtualnych spotkań. Kto by pomyślał, że to tak długo potrwa. Zaczynamy od podziękowań za każdą informację zwrotną od Was. Doceniamy to, że przy intensywnej pracy w domu jeszcze o nas pamiętacie i nas wspieracie. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoimi pomysłami czy ,,szaleństwami” jak to nazywacie, które dopiero teraz odkrywacie podczas izolacji. Szczególne podziękowania dla tych wszystkich, którzy przysłali nam życzenia świąteczne.

Ja  z p. wicedyrektor, już siódmy tydzień pracujemy w pustym przedszkolu i uwierzcie Państwo, widok i atmosfera tego pustego miejsca, które na co dzień tętni życiem, sprawia  bardzo przygnębiający widok, ale w zeszłym tygodniu pojawiło się już jakieś blade światełko w tunelu, że być może niedługo powrócimy do jakiejś ,,małej normalności” i spotkamy się w przedszkolu, ale tak jak Państwo, czekamy też  na jakieś optymistyczne informacje z MEN.

A tymczasem Kochani, ku podniesieniu na duchu i wzmocnienia w nas wiary i nadziei, że przyjdzie lepszy czas, przeczytajcie proszę przesłanie Papieża Franciszka. Być może niektórym  te słowa są znane, nie szkodzi, przeczytajcie ponownie, po to by na dłużej utkwiły w głowie i pozwoliły myśleć pozytywnie.

,,Dzisiaj przed snem, pomyśl o dniu, w którym możemy znów wyjść na zewnątrz, jak się znów spotkamy, a możliwość zrobienia zakupów z całą rodziną będzie wydawać się wakacjami. Pomyśl o czasie, kiedy kawa w barze, uściski, widok spacerujących za rękę ludzi, bieganina roześmianych dzieci, powrócą do naszego życia. Pomyśl o tym, że to co dzieje się teraz, będzie tylko wspomnieniem, a nasze normalne, zwyczajne życie będzie jak prezent – nieoczekiwany     i piękny, i pokochamy wszystko, co dotąd wydawało się oczywiste, i będziemy wdzięczni za każdą sekundę, kąpiel w morzu, wschody i zachody słońca, toasty, śmiech.

Znowu będziemy się śmiać.

A to wszystko dzięki odwadze i sile każdego z nas.

Do zobaczenia wkrótce!”

My ze swojej strony życzymy Państwu spokoju, wypoczynku i dbajcie o siebie.

Pozdrawiamy wszystkie dzieci i czekamy na Was!!!

Dyrektor i wicedyrektor Przedszkola nr 3