List do Rodziców

Drodzy Rodzice !

Mam dla Państwa dwie informacje: jedna pozytywna, druga nieco mniej. Pozytywna jest taka, że od poniedziałku 16 listopada 2020 r. przedszkole wznawia swoją działalność dydaktyczno – wychowawczo - opiekuńczą. Mniej pozytywna jest taka, że nie dla wszystkich oddziałów. Otóż wznawiają pracę oddziały: II – Krasnale, III – Biedronki, IV – Misie, V – Mądre Sówki, VII – Słoneczka, VIII – Jeżyki, X – Żabki.  Nadal zawieszona jest praca z dziećmi w oddziałach: I – Pszczółki, VI – Tygryski, IX – Rybki. Sytuacja epidemiczna w przedszkolu uległa znacznej poprawie i można rozpocząć pracę w 7 oddziałach. W pozostałych 3 – ech oddziałach sytuacja jest na tyle trudna, że nie można zapewnić dzieciom i pozostałemu personelowi  bezpiecznej organizacji pracy. Wszystkie nauczycielki z tych oddziałów są w izolacji domowej lub w kwarantannie. W związku z powyższym po analizie sytuacji w placówce, wspólnie z organem prowadzącym została podjęta taka decyzja jak wyżej. Stacjonarnie będą odbywać się zajęcia specjalistyczne (oprócz zajęć logopedycznych ) z dziećmi z orzeczeniem o kształceniu specjalnym i z opinią  o wczesnym wspomaganiu, dla tych dzieci, które uczęszczają do ,,zawieszonych oddziałów”.

Informacje na temat godzin tych zajęć zostaną rodzicom przekazane w piątek             – 13 listopada 2020 r.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci z ,,zawieszonych oddziałów” zostaną odpracowane po przyjściu dzieci do przedszkola.

Proszę Państwa, to dla nas wszystkich trudny czas i rozumiem Państwa trudną sytuację ale zdrowie i bezpieczeństwo dzieci są głównym priorytetem. Sytuacja  w przedszkolu jest na tyle dynamiczna, że decyzje trzeba podejmować szybko czasem z dnia na dzień dlatego proszę śledzić pocztę e-mailową, iPrzedszkole, bo być może sytuacja ulegnie zmianie w ciągu następnego tygodnia i będzie możliwy powrót dzieci wcześniej niż termin podany na wstępie. Dalsze decyzje uzależnione są od sytuacji zdrowotnej personelu przedszkola.  Mam nadzieję, że w następnym tygodniu sytuacja ta ulegnie znacznej poprawie.

W połowie następnego tygodnia podam Państwu kolejne informacje, myślę, że już  pozytywne dla Państwa.

Z pozdrowieniami

Dyrektor Przedszkola