List do Rodziców

Szanowni Rodzice, uprzejmie informuję, że do dnia 26 kwietnia br. została przedłużona przerwa  w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Nowelizacja rozporządzenia MEN w tej sprawie została już opublikowana w Dzienniku Ustaw RP http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/642.

Szanowni Rodzice!

Już wiemy, że najwcześniej z Państwem i dziećmi spotkamy się 27 kwietnia 2020 r. Wszyscy bardzo na ten moment czekamy.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę, ciepłe słowa, oraz wszelkie prace wykonywane przez Wasze dzieci,  a nasze przedszkolaki. Bardzo miło, że przesyłacie informacje zwrotne.

Każdego dnia  nauczycielki  nadal będą wysyłały do Was propozycje zadań, ćwiczeń i  zabaw  do wspólnego wykonania w domu. Będzie nam miło, jeśli z  nich skorzystacie. Zachęcamy  w dalszym ciągu rodziców do wysyłania fotorelacji ze wspólnie spędzonego czasu razem  z dziećmi. Zachęcamy też do kontaktów z nauczycielkami zgodnie z wcześniej ustaloną formą komunikacji.

Czas ograniczonej działalności przedszkola to trudny okres zarówno dla Was, dzieci, jak i dla nas - nauczycieli. Wierzymy, że minie szybko i uda nam się niedługo wrócić do nauczania stacjonarnego.

Czas, w którym dzieci nie chodzą do przedszkola, wykorzystujcie na to, aby stały się bardziej samodzielne. Warto zachęcać  do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowywania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu.

Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogaca się  zasób słownictwa dzieci,  jak również wiedza na temat otaczającego świata.

Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych.

Warto pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym  jest zabawa, dlatego nauczycielki w dalszym ciągu będą proponować zabawy o charakterze edukacyjnym, tj. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, zabawy i gry zręcznościowe.  Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Za pośrednictwem strony internetowej przedszkola oraz fanpage na facebooku w dalszym ciągu będą udostępniać Wam:

• propozycje wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów;
  • konkretne propozycje opracowane na potrzeby grupy- adekwatne do realizowanego programu;
  • opracowane przez siebie propozycje twórczej aktywności dzieci;
  • linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych, a także programów, zabaw on-line.

Staramy się, aby udostępniane materiały były w rozsądnej ilości i odpowiednich odstępach czasowych. Pamiętajmy, że wspieranie aktywności dzieci nie jest tylko zadawaniem zadań i ćwiczeń do obowiązkowego wykonania, ale też trzeba pamiętać by dać dziecku w domu tak jak  i  w przedszkolu, możliwość zabawy wg własnego pomysłu swoimi zabawkami, poprzez konstruowanie, układanie, sprzątanie, czucie się bezpiecznie i swobodnie w swej aktywności. Proponujemy również różnorodne przykłady działań w celu zaspokajania potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, zabaw ruchowych, zabaw tanecznych.

Dziękujemy za owocną współpracę, ogarniamy Was myślami i przytulamy wszystkich przedszkolaków

Życzymy spokoju oraz dużo zdrówka.

Dyrektor i Wicedyrektor

Przedszkola nr 3