Wyprawka do przedszkola - lista niezbędnych rzeczy

Niezbędne w wyprawce przedszkolaka są:

• Komplet pościeli (cienka pościel lub  kocyk powleczony w poszwę w rozmiarach 160 cm x 200 cm)
  • Piżamka (przebieranie się w piżamę to ważny element nauki ubierania, higieny  i odróżniania czasu przeznaczonego na sen. Piżamką do przedszkola może być T-shirt i spodenki lub legginsy)
  • Komplet ubrań na zmianę, czyli: spódnica na gumkę/spodnie, majteczki, skarpetki, ewentualnie rajstopki, T-shirt z krótkim i długim rękawem, rozpinana bluza lub sweter. Najważniejsze! Wszystkie ubrania łatwe do samodzielnego zakładania i zdejmowania.
  • Kapcie na zmianę – wygodne, takie by maluch mógł je sam założyć i zdjąć, oddychające, z gumową podeszwą, trzymające stabilnie stopę dziecka i chroniące przed urazami.
  • kubeczek do picia wody – podpisany imieniem dziecka, plastikowy
  • przybory plastyczne zostaną zakupiony po I wrześniowym zebraniu w grupach.

UWAGA!!!

warto podpisać rzeczy dziecka, naszyć lub nakleić na nie jakiś charakterystyczny znaczek i nauczyć malucha, że jego rzeczy mają taki znak/napis.