Zdalne nauczanie w okresie zawieszenia zajęć

Drodzy Rodzice !

W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, przedszkola zostały zobowiązane do realizacji zajęć w formie zdalnej od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. Funkcjonowanie placówek oświatowych w okresie epidemii koronawirusa ma się odbywać na specjalnych zasadach.

MEN opisało je w dwóch rozporządzeniach odnoszących się do zasad, jakimi mają się kierować placówki oświatowe w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Pierwszym, aktem prawnym jest nowelizacja rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19,

Drugim, rozporządzenie w sprawie  szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 .

We wskazanym okresie przedszkole w realizacji kształcenia na odległość wykorzystuje opracowane materiały edukacyjne, które nauczyciele przesyłają Państwu przez meila lub stronę internetową przedszkola. Ponadto na stronie internetowej przedszkola znajdują się propozycje zabaw do wykorzystania z dzieckiem w domu. Na FB przedszkola będziemy proponować Państwu udział w projektach ogólnoprzedszkolnych.

To dla nas wszystkich trudny czas i postarajmy się go przejść razem dla dobra dzieci. Będziemy wdzięczni, jeżeli na bieżąco będą Państwo meilowo lub na FB dzielili się z nami efektami pracy zdalnej.

Nasi nauczyciele i specjaliści zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

Sekretariat pracuje zdalnie w godz: 10:00 – 16:00.

Kontakt mailowy: sekretariat@p3piastow.pl

Ja również pozostaję do Państwa dyspozycji poprzez kontakt mailowy: dyrektor@p3piastow.pl

oraz telefoniczny: 537 723 113

z pozdrowieniami