Skrót informacji dla rodziców na temat rekrutacj na nowy rok szkolny

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja na rok szk. 2021/2022 dzieci już chodzących do przedszkola odbywa się na podstawie ,,Deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej”.

Deklarację można pobrać ze strony internetowej: www.p3.przedszkola.net.pl lub z kosza w wiatrołapie przedszkola.

Dokładnie wypełnione należy włożyć w kopertę i złożyć w okresie:

22. 02. 2021 r. – 26. 02. 2022 r. do kosza w wiatrołapie przedszkola.

Postępowanie rekrutacyjne  na rok szk. 2021/2022 ,,nowych” dzieci odbywa się na podstawie ,,Wniosku o przyjęcie dziecka do  przedszkola” wraz z załącznikami.

„Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola” można pobrać ze strony internetowej przedszkola www.p3.przedszkola.net.pl lub z kosza w wiatrołapie przedszkola.

Dokładnie wypełnione wraz z załącznikami należy włożyć w kopertę i złożyć w okresie: 2. 03. 2021 r. – 12. 03. 2021 r. do kosza w wiatrołapie przedszkola.

Zasady postępowania rekrutacyjnego :

1. Postepowanie rekrutacyjne odbywa się tylko na wolne miejsca,
  2. Przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Piastowa,
  3. Rodzic ma prawo złożyć wniosek do 3 – ch przedszkoli określając przedszkole pierwszego wyboru, drugiego wyboru i trzeciego wyboru.   W każdym przedszkolu należy złożyć odrębny wniosek. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna.
  4. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, przedszkole dysponuje wolnymi miejscami , dyrektor przedszkola przeprowadza postepowanie uzupełniające, które powinno się zakończyć do końca sierpnia roku szk. poprzedzającego rok szkolny.