18 lutego 2015, Autor: Administrator

Koncert Charytatywny dla Liwii Papierzyńskiej –

naszej wychowanki chorej na nowotwór.

Niemalże dwa tygodnie przygotowań nie poszło na marne.

Bowiem 06 lutego 2015r. w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Piastowie odbył się Koncert Charytatywny  na rzecz Liwii Papierzyńskiej, wychowanki naszego przedszkola, chorej na nowotwór. Datki z tego Koncertu zbierane pod patronatem Stowarzyszenia „Możesz” przekazaliśmy w całości na pomoc w leczeniu dziewczynki. I udało się! Zebraliśmy łączną kwotę 4076, 47 gr.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, Radnym Miasta Piastowa i Powiatu, Rodzicom, Dyrektorom Placówek, Nauczycielom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy tego dnia zechcieli spędzić z nami ten czas.

Koncert uświetnili nie tylko koledzy i koleżanki z grupy Liwii, ale także absolwenci naszego Przedszkola, rodzice dzieci z grupy V, oraz nauczyciele i personel Przedszkola Miejskiego Nr 3.  Zaproszeni goście mieli szansę podziwiać występy wokalne i taneczne, m.in. pokaz tańca towarzyskiego wice- mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich – Aleksandrę Jurgę i Marcina Zaprawę. Następnie na scenie pojawiały się dzieci z Agencji Artystycznej „Bubbles” i pod opieką Oli Jurgi i wykonały pokaz tańca „Cza, cza, cza” do utworu LastChristmas.

W dalszej części koncertu odbył się występ wokalny dzieci z grupy V- koleżanek i kolegów Liwii, którzy z całego serca wykonali dla niej utwory Arki Noego: „Nie lękaj się” oraz „Weź mnie na ręce”. Wspólnie ze swoimi rodzicami zaśpiewali także pastorałkę „Skrzypi wóz” przy udziale instrumentów muzycznych.

Dla Liwii wystąpiły także absolwentki naszego Przedszkola, obecnie uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piastowie – Małgosia Majchrzak, Ola Strzelecka i Helenka Rzepińska, które wykonały trzy utwory wokalne w języku polskim i angielskim. Towarzyszył im także brat Heleny, Michał Rzepiński -  najmłodszy  absolwent naszego Przedszkola, obecnie uczneń I klasy Szkoły Podstawowej. Ponadto Helenka Rzepińska wykonała dwa utwory muzyczne na pianinie, a Ola Strzelecka dała popis na klarnecie.

W dalszej części koncertu wystąpił także całkiem dorosły absolwent naszego Przedszkola, obecnie student warszawskiego WAT-u, Bartek Dankowski, który wspólnie z koleżanką, Patrycją Kowalską, wykonali dwa utwory z udziałem gitary elektrycznej.

Na scenie mogliśmy także podziwiać śpiewających rodziców dzieci z grupy V- Mądre Sówki, którzy wspólnie wykonali „Moja i Twoja Nadzieja” zespołu Hej, oraz „Tolerancję” Stanisława Sojki. Akompaniował na gitarze p. Mikołaj Kazimierski.

Na sam koniec koncertu na scenie pojawił się niemalże cały personel Przedszkola Miejskiego Nr 3, na czele z p. dyr. Danutą Rusak  i p. wice -  dyr. Grażyną Majchrzak.

„Biała kolęda” w ich wykonaniu poruszyła wszystkie serca i sprawiła, że nie jedna łza się w oku zakręciła.

Swoja obecnością na koncercie zaszczyciła nas– mama Liwii. Wzruszenie, które towarzyszyło Jej podczas całego Koncertu i końcowe słowo „DZIĘKUJĘ”, było dla wszystkich nas największą satysfakcją i ukoronowaniem tego, że „WARTO POMAGAĆ.”

Beata Jaszczycha

nauczycielka grupy V.