BIP

Spotkanie w Ambasadzie Francji

23 marca 2016, Autor: Administrator

18 marca 2016 r. uczestniczyłam w wieczorze kulinarnym Smaki Frankofonii ze specjałami kuchni krajów frankofońskich, biorących udział w Festiwalu Frankofonii w Ambasadzie Francji.

Festiwal Frankofonii to seria koncertów, filmów, spotkań, inicjatyw edukacyjnych,  językowych, obrazujących bogactwo kultur francuskiego obszaru językowego na pięciu kontynentach, organizowany przy współpracy  10 ambasad: Francji, Kanady, Demokratycznej Republiki Konga, Libanu, Luksemburga, Maroka, Rumunii, Szwajcarii i Tunezji, Delegacji Walonii- Brukseli oraz dwóch Instytutów Kulturalnych: Instytutu Francuskiego w Polsce i Rumuńskiego Instytutu Kultury.  Inicjatywa te zrzesza wszystkich  frankofonów i frankofilii, czyli tych, którzy znają i kochają język francuski.

W tym doborowym gronie  zaproszonych gości znalazło się tez Przedszkole nr 3 jako jedna z placówek w naszym mieście, w której odbywają się zajęcia z języka francuskiego i przy każdej okazji promowany jest ten język.

Zostaliśmy miło przyjęci przez najważniejsze osobistości zaangażowane w organizację Światowych Dni Frankofonii. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów z Ambasadorem Francji,  p. Pierre Buhler oraz  z p. Xawier Wasson – attache d.s współpracy edukacyjnej, który dwukrotnie gościł u nas w Przedszkolu i dzięki któremu, język francuski jest obecny w naszym przedszkolu.

Miałam przyjemność poznać p. Renatę Klimek – Kowalską, laureatkę nagrody GADIF 2016, przyznaną przez przedstawicieli Ambasad Delegatów i Instytucji Frankofońskich a także p. Justynę Bacz – Kazior, francuskojęzyczną wokalistkę, która jest bardzo chętna zaśpiewać w Piastowie jeszcze w 2016 r.

Cieszymy się bardzo, że jesteśmy w gronie placówek, których działalność w obszarze Frankofonii jest dostrzegana  i jesteśmy uczestnikami tej i wielu innych inicjatyw.

W imieniu społeczności Przedszkola nr 3, dziękujemy  za zaproszenie:

 p. Pierre Buhler – Ambasadorowi  Francji W Polsce,

p. Ovidiu Dranga – Ambasadorowi Rumunii w Polsce i pełniącemu funkcję prezydenta GADIF ,

Grupie Ambasad, Delegacji i Instytutów Frankofońskich GADIF w Polsce .

A  p. Agnieszce Spisackiej -  Kraciuk dyrektor Szkoły Francuskiego dla dzieci ,,CHOUETTE”, za wsparcie i pomoc w promowaniu inicjatyw Frankofońskich w Przedszkolu nr 3.

 

 

                                        Dyrektor Przedszkola nr 3 w Piastowie

                                                                      Danuta Rusak

af
aff2
IMG_1576

Aktualizacja: 25 listopada 2020

22 728 15 09

t@p3piastow.pl

05-820 Piastów
ul. Godebskiego 21

Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie
z oddziałami integracyjnymi

Jesteśmy w katalogu: Przedszkola
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.