14 marca 2019, Autor: Administrator

Kurczakowski to kukiełka uszyta przez panią Edytę Niemirską- Mali w ramach Wymiany Bohaterów Literackich Naszej Małej Biblioteki. Kurczakowski jest bohaterem książki „Jajko czy kura?”P.Wechterowicza. Grupa Tygryski wraz z panią Anną Muchą przedstawiły w zeszycie siebie, Przedszkole nr 3 oraz Piastów. Następnie kukiełka wraz z zeszytem została wysłana do Szkoły Podstawowej w Mirosławcu. Kurczakowski wiele dowiedział się o Mirosławcu, żubrach i samolotach. Dziś natomiast Kurczakowski powędrował do Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie. Ciekawe jak tam spędzi czas?

Kurczakowski 1
kurczakowski 2
kurczakowski 3
Tygryski

W ramach Wymiany Bohaterów Literackich związanej z międzynarodowym projektem edukacyjno - kulturalnym Nasza Mała Biblioteka grupę VI Tygryski odwiedził Króliczek Serduszko z Mirosławca. Fotoreportaż z pobytu Króliczka w naszym Przedszkolu.

na placu zabaw
powitanie
w basenie SI
w kuchni
w sali SI
w sekretariacie
z Makatonem
zeszyt 1 str
zeszyt 2 str

A to wiersz o przyjaźni napisany przez grupę Słoneczka inspirowany książką „Proszę mnie przytulić”P. Wechterowicza i E. Dziubak.

Przytulankowe rady

Każde dziecko niech pamięta,

I na co dzień, i od święta

Żeby w zgodzie razem żyć

Miłym dla każdego być

Przytulanie dobra sprawa

Taka moja dla Was rada

Na otarcie wszystkich łez

Przytulankę sobie weź

Czasem tak się zdarzyć może

Humor dobry nie pomoże

W gorszych chwilach radzić sobie

Więc ja radę daję Tobie

Mama zawsze tuli czule

I znikają wszystkie bóle!

Stopozaur to istota jedenastonożna w ramach konkursu inspirowanego książką „Niedokonane odkrycie” M.Zutis’a wykonana przez dzieci z grupy Biedronki

Aktualizacja: 22 listopada 2020