19 lutego 2014, Autor: Administrator

Przedszkol e Miejskie nr 3 w Piastowie z o ddziałami integracyjnymi pod patronatem Ambasady Francji

12 grudnia 2013 r. odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ulicy Godebskiego 21, w trakcie której, burmistrz Miasta Pan Marek Kubicki przekazał Pani dyrektor Danucie Rusak symboliczny klucz do nowego przedszkola. Patronat nad placówką przyjęła ambasada Francji. Jej attache ds. edukacji Thomas Laigle wziął udział w uroczystościach. Na uroczystą inaugurację przybyło wielu przedstawicieli miejscowych władz, urzędów, wykonawców projektu, dyrektorzy piastowskich i zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, rodzice, emerytowani pracownicy.

Odczytano listy gratulacyjne od wojewody i marszałka województwa, starosty pruszkowskiego oraz posła Mariusz Błaszczaka.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Marek Kubicki - burmistrz Miasta Piastowa, Thomas Laigle - attache ds. edukacji ambasady Francji, Hanna Kuran – członek zarządu powiatu pruszkowskiego, Maria Ziółek – przewodnicząca Rady Miejskiej, Danuta Rusak – dyrektor przedszkola Miejskiego nr 3 w Piastowie, ks. Hubert Kaliszewski, Dorota Chomiak – przedstawicielka rodziców.

Zebrani zwiedzili nowoczesny, przestronny i dobrze wyposażony budynek.

Występy artystyczne dzieci uświetniły całą uroczystość. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne i recytatorski. Czterolatki zaśpiewały piosenki w języku francuskim. W przedszkolu wszystkie dzieci uczą się tego języka, a zajęcia finansowane są z budżetu miasta.

Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek, a burmistrz m. Kubicki wygłosił toast za pomyślne funkcjonowanie naszego przedszkola.

GOD_3684
GOD_3687