1 kwietnia 2014, Autor: Administrator

Wtorek 25.03 nie należał do najpiękniejszych, wiosennych dni: szaro, ponuro i deszczowo. Nie sądziliśmy, że cos może poprawić nam humory. Do czasu kiedy poszliśmy na wycieczkę do Cukierni Pana Olczaka. I zaczęło się… Po wejściu do cukierni zostaliśmy przywitani kwiatami.

Tak, tak – dostaliśmy do zjedzenia śliczne jadalne różyczki. Aż żal było je zjadać. Oprócz kwiatków mogliśmy przebierać w babeczkach, biszkopcikach i wielu innych słodkościach.

Naszą uwagę przykuła Pani spod ręki, której bezkształtna czekolada zamieniała się w cudowne róże oraz listeczki.

Wszystkie,, wyprodukowane” przez nas łakocie mogliśmy oczywiście próbować do woli. W pracowni cukierniczej mogliśmy również zobaczyć z jakich składników powstaje ciasto, jak się je miesza oraz gdzie się je piecze. Dużą atrakcją wśród dzieci cieszył się Pan cukiernik, który ozdabiał ,, super brykę” – jak to określiły dzieci. Super bryka to nic innego, jak duży tort w kształcie auta. Od początku śledziliśmy, jak na zwykłym cieście przybywa zdobień, by wreszcie ujrzeć  czerwone, sportowe auto.

Atrakcjom nie było końca. Zwiedziliśmy miejsca, gdzie przechowuje się najróżniejsze produkty niezbędne przy produkcji ciasteczek. Weszliśmy nawet do ogromnej lodówki – było tam naprawdę zimno.

Co do tego, że dzień 25 marca okazał się jednak wspaniałym dniem nikt z nas nie miał już żadnych wątpliwości.

Aktualizacja: 2 września 2020