Przedszkole Miejskie Nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Piastowie bierze udział w kampanii #dzieciństwobezprzemocy , która jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce.
Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.

Kampania koncentruje się na:
– uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
– promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
– promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
W trakcie trwania kampanii w naszym przedszkolu zostaną przeprowadzone zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym z zakresu profilaktyki przemocy i wykorzystywania seksualnego.
Zorganizowany zostanie również konkurs plastyczny /fotograficzny pod hasłem 'dzieciństwo bez przemocy’ lub 'szczęśliwe dzieciństwo’.
Na stronie przedszkola oraz na Facebooku będą pojawiały się informacje z zakresu profilaktyki przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.
Finał kampanii ma miejsce w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci 19 listopada, kiedy to budynek naszej placówki rozświetli się na czerwono