Konkurs Recytatorski

Szycie poduszek dla #Wośp

Szycie poduszek dla #Wośp przebiegło w cudownej atmosferze ze względu na wielu wspaniałych gości, którzy wsparli Pracowników #PrzedszkoleMiejskieNr3. Naszym gościem honorowym byla Wiceburmistrz Miasta Piastowa Maria Makowska, wolontariusze z #LOPiastow wraz z nauczycielami historii – P. Malczewskimi, wolontariusze z klasy 8B #SP3 oraz młodsze i starsze dzieci naszych pracowników. Wszystkim – tym Małym i tym Dużym dziękujemy za pomoc i wsparcie. Koordynatorem akcji jest Pani Edyta Niemirska – Mali – nauczyciel współorganizujący proces kształcenia w naszym przedszkolu. A już od poniedziałku 16.01 zapraszamy do Przedszkola, gdzie będzie można zakupić wykonane worki, poduszki, misie i koty. Liczymy na hojne portfele Naszych Rodziców. Dochód ze sprzedaży zostanie całkowicie przeznaczony na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Międzynarodowy Dzień Dziecka z UNICEF 2022

21 listopada w  Przedszkolu Miejskiego nr 3 z oddziałami integracyjnymi przy ul. Godebskiego 21 oraz Fili przedszkola przy ul. Popiełuszki w Piastowie, wszystkie grupy przedszkolaków miały okazję zapoznać się z prawami dziecka. Odbyło się to pod patronatem UNICEF w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada na 20 listopada. Jest to dzień wyjątkowy, ponieważ wtedy uwaga skupia się na dzieciach i ich prawach.  Przedszkolaki aktywnie obejrzały animację „Wszyscy mamy prawa”, której celem jest przybliżenie Konwencji o Prawach Dziecka. Z dużym zainteresowaniem zadawały pytania oraz odpowiadały na te zadawane przez nauczycielki. Wszystkie dzieci wykonały wspólną prace w holu głównym przyklejając wcześniej wycięte obie rączki z papieru na jeden długi arkusz papieru co stanowi ozdobę przed naszym przedszkolem. W salach powstały piękne gazetki o tematyce związanej z akcją czy plakaty ukazujące najważniejsze prawa dziecka .Dzieci chętnie wykonały przygotowane karty zadaniowe. Korytarz został przystrojone błękitnymi girlandami, i balonami a w tle słuchać było piosenki o prawach dziecka. Nie zapomniano także o ubiorze w kolorze niebieskim.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopa  i właśnie  z tej okazji Przedszkole Miejskie Nr 3 przy ul. Godebskiego 21 i Filia Przedszkola przy ul. Popiełuszki 12  zaprosiły dzieci z Piastowskich Przedszkoli do wspólnego świętowania.  Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się bohaterem wielu książek i filmów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych już od 120 lat. Wszystkie dzieci kochają pluszowe misie, więc nic dziwnego, że to one, doczekały się swojego święta. Dzieci z Piastowskich Przedszkoli wzięły udział w konkursie na ozdobienie tekturowej postaci misia. Szybko więc zabrały się do pracy  i dzięki temu w Naszym Przedszkolu powstała piękna misiowa wystawa, którą mogą podziwiać dzieci wraz z rodzicami oraz goście przybywający do Przedszkola. Do wystawy dołączyły ozdabiane niewielkie misie przez wszystkie dzieci z przedszkolnych grup. Dzieci mogą również w kąciku pooglądać misiowe książeczki czy zabrać ze sobą misiową kolorowankę.                                                                                                                                                              Urodziny Pluszowego Misia, Nasze Przedszkole rozpoczęło od wystawienia bajki pt. „Historia samotnego Misia”, którą zaprezentowały nauczycielki pracujące w grupach dzieci 3,4 i 5-letnich. Dzieci z uwagą obejrzały przedstawienie, oraz z radością próbowały zgadnąć, którym misiem była ich ulubiona Pani. Następnie odbyła się prezentacja konkursowych misiów, rozdanie nagród i dyplomów. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, do każdej grupy zostały zakupione gry i puzzle do zabawy.

„Pokochaj Pluszowego Misia” to przebój, który zna zapewne każdy z nas, a nasze przedszkolaki wykonały go popisowo trzymając mocno   w objęciach swoje ulubione przytulanki przyniesione z domu. I kiedy już wydawało się, że to koniec zabawy na dziś, pojawił się z ukrycia znany wszystkim dzieciom Pan Łukasz Pakuła – trener tańca towarzyskiego    w naszym Przedszkolu, który zaprosił wszystkie dzieci i ich misie do zabawy przy muzyce. Były największe przeboje taneczne, takie jak: „Gummi bear” czy „Jadą, jadą misie”. Zabawa trwała do samego obiadu, a po nim pojawiła się kolejna zaplanowana przez organizatorów niespodzianka – urodziny tort. Bo jak to bywa na każdych urodzinach – musi być odśpiewane „Sto lat”, żeby Miś chciał się bawić z nami     w kolejnym roku. Tort był zarówno pyszny,  jak i ogromny!!! Ufundowany został przez Cukiernię „Olczak i Syn” z Piastowa i przyjechał do nas w sam raz na podwieczorek. A wylizane talerze świadczyły tylko o tym, jak bardzo smakował każdemu z naszych Przedszkolaków.

Pluszowego Misia postanowiły odwiedzić także dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z oddziału 0b wraz ze swoimi Paniami. Przywitał ich Pluszowy Miś, poczęstował słodkim poczęstunkiem oraz zaprosił na swoje urodziny za rok. Dzieci obiecały, że będą, bo to przecież absolwenci, którzy całkiem niedawno uczęszczały do naszego przedszkola.

Urodzinom Pluszowego Misia towarzyszyła także misiowa fotobudka oraz postać misia, w którą wcielił się nasz Pan Andrzej. Tego dnia uśmiech na twarzy każdego dziecka towarzyszył na pewno aż do późnej nocy kiedy to w objęciach misia zasypiały w swoich łóżeczkach.

A na koniec słodki wiersz dla Pluszowego Misia

„Misie lubią miodek i wszystkie słodycze.
         Z okazji Urodzin Tylko tego Tobie życzę.
         Życzę Ci w dniu Urodzin miodu miodku młodziku,
         rozkosznych smakołyków i łakoci bez liku!

                                                                  Beata Jaszczycha

Dzień Niepodległości#SzkołaPamięta

W ramach Ministerialnej akcji #SzkołaPamięta nasze przedszkole wzięło udział w wielu działaniach upamiętniających ważne postaci i wydarzenia historyczne. Grupa dzieci 5-letnich Tygryski odwiedziła pamiątkowe miejsce pamięci stworzone nieopodal przedszkola, na część Księdza Popiełuszko. Dzieci zapaliły tam znicze i posłuchały historii związanej z powstaniem tablicy pamiątkowej. Nastepnie w Parku Niepodległości oddały cześć Żołnierzom Ruchu Oporu – Mieszkańcom Naszego Miasta, gdzie również zapaliły znicze i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.
Dzieci z grupy Misie także odwiedziły to samo miejsce ważne dla Mieszkańców Piastowa.
Natomiast dzieci z grupy IX – Rybki posłuchały opowieści o Marszałku Józefie Piłsudskim – próbowały jego ulubionego napoju, obejrzały film, jak jeździł na Kasztance, czy zakładały wąsy, tak charakterystyczne dla Marszałka.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu, miejsca, czy społeczności.

„Przedszkole do hymnu”

Już po raz czwarty przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Piastowie w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to czwartek, 10 listopada. W ten sposób chcieliśmy włączyć się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wdrażamy dzieci do poszanowania symboli narodowych oraz kształtujemy postawę patriotyczną. Dzieci w strojach galowych o godzinie 11:11 zaśpiewały Hymn razem ze wszystkimi nauczycielami oraz pracownikami niepedagogicznymi Przedszkola Miejskiego. Była to niesamowicie podniosła chwila dla nas wszystkich.

Występ „Biedronek”

Pasowanie

W październiku w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze poważne wystąpienie, naszych najmłodszych dzieci. Dzieci z grupy ,,Jeżyki”, ,, Rybki” oraz ,,Żabki” otrzymały pasowanie na przedszkolaka. Od tej pory dzieci co dzień rano mają uśmiechniętą buzie, grzecznie bawią się i fikają. Wszystko w mig zjadają z talerzyka!!!

Dzień postaci z bajek – konkurs

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 pt: ” Moja ulubiona postać z bajki”. Dzieci z grupy Pszczółki przygotowały ” Wyspę Minionków”. Krasnale stworzyły przepiękny zamek, w którym Roszponka czeka na swojego księcia. Biedronki wykonały kota w butach. W grupie Tygrysków powstał ” Czerwony Kapturek”, ” Mądre Sówki zrobiły Spanch Boba, a Słoneczka wykleiły postać ” Pszczółki Mai”. Konkurs plastyczny zbiegł się z obchodzonym 5 listopada Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek. W przedszkolu nr 3 zrobiło się bajkowo i kolorowo. Wszystkie prace konkursowe można podziwiać w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie.

Nakręceni na czytanie z Księgarnią Tuliszków

W dniach 27-28.10.2022 Przedszkole Miejskie Nr 3 w Piastowie wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Księgarnię Tuliszków na organizację kiermaszu taniej książki. Nauczyciele przygotowali miejsce w budynku głównym oraz w Filii przy ul. Popiełuszki, w którym dzieci i rodzice mogli oglądać i zakupić ciekawe książki do czytania, rysowania, naklejania. Z przeprowadzonej akcji został nagrany film propagujący czytelnictwo wśród dzieci, który weźmie udział w konkursie. Dzieci dodatkowo przygotowały własnoręcznie wykonane zakładki do zakupionych książek, które dzieci mogły sobie wybrać i zabrać do domu.
Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu i po cichu liczymy na wygraną.

Nasz konkursowy film – OBEJRZYJ

 

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej dwie wyjątkowe nauczycielki naszego przedszkola otrzymały nagrody Burmistrza Miasta Piastowa za wkład i zaangażowanie w życie Placówki. Serdeczne gratulacje dla Pani Magdaleny Rębeckiej -nauczyciela wychowania przedszkolnego w grupie Krasnale oraz Pani  Beaty Jaszczycha – wicedyrektor Przedszkola Nr 3. Nagrodzona została także Dyrektor Przedszkola – Pani Danuta Rusak za poświęcenie, cierpliwość oraz pasję wkładaną w kształcenie i wychowanie młodych Piastowian.

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie. Tego dnia zgromadziliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, na uroczystości pod hasłem „Dzień Edukacji Narodowej ” przygotowanej przez grupę ,,Biedronki”, ,,Misie”, ,,Tygryski” i ,,Słoneczka”. Dzieci zaprezentowały piosenki,wprowadzając wszystkich w wesoły nastrój. Były życzenia i miłe niespodzianki: medale i laurki dla każdego pracownika. Za część artystyczną starszaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Rusak, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów. Życzenia złożone przez Panią Dyrektor dodały wszystkim pracowników dużo otuchy i sił do dalszej pracy.

Europejski dzień bez samochodu

Dziś dwa kółka zamiast czterech

Zostaw auto – weź rowerek

Niech się Ziemia dziś dotleni

Pospaceruj wśród zieleni.

We wrześniu nasze przedszkole wzięło udział w akcji Europejski Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego. Nasze ekologiczne przedszkolaki przyjechały do przedszkola na rowerach, hulajnogach oraz komunikacją miejską. Każda forma zielonego transportu była tego dnia bardzo mile widziana.                                                                                                                                                               Przedszkolacy podczas zajęć dydaktycznych przekonywali się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia.

Przedszkole odwiedził także Patrol Policji, który uczył dzieci prawidłowego przechodzenia przez pasy. Nasze przedszkolaki aktywnie spędziły ten dzień.

,,Bajeczka o Jesiennym Jeżyku ”.

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Bajka o jesiennym jeżyku”. Grupy nie tylko uważnie oglądały aktorów z „Warszawskiego Koliberka”, ale również miały okazję same wystąpić na scenie. Wrażenia niezapomniane!

Tak nasze przedszkolaki sprzątają Piastów

I ten mały i ten duży,
doskonale o tym wie,
czego już nie potrzebuje
to do kosza wrzuca się.
Przedszkolaki już od rana Piastów sprzątają
i na brak zapału nie narzekają.
 
Dnia 21.10.2022 nasze  przedszkole odpowiedziało na zaproszenie władz Miasta Piastowa, aby wspólnie zadbać o czystość w naszym mieście.    Przygotowano worki na śmieci, rękawiczki jednorazowe, ale najwięcej było chęci do pracy. Każda grupa udała się w innym kierunku. Już obok przedszkola, na parkingu dzieci zapełniły śmieciami 3 worki. Tam gdzie to było możliwe segregowano znalezione śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników na szkło,plastik i papier. Wszyscy mamy nadzieję, że przykład sprzątania Piastowa przez przedszkolaki rozbudzi w innych mieszkańcach poczucie estetyki i chęć dbania o czystość naszego miasta.

Narodowe Czytanie

A oto podziękowanie od samego prezydenta…za udział w Narodowym Czytaniu
Jest moc 💪😀
…bo warto czytać…

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dziś jest Dzień Głośnego Czytania dlatego z tej okazji w Naszym Przedszkolu powitaliśmy zaproszonych gości – Marię Makowską – wice Burmistrz Miasta Piastowa, Magdalenę Szlom – prezesa Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA”, Dorotę Nurzyńską – przewodniczącą Rady Rodziców w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Piastowie oraz Małgorzatę Turos – wieloletniego nauczyciela wychowawcę naszego Przedszkola. Zaproszeni gości przeczytali dzieciom wiersz, a jaki- zapytajcie sami.
Natomiast Dyrekcja Przedszkola, Nauczyciele, Specjaliści oraz Personel Przedszkola – przygotowali dla dzieci bajkę. Również nie zdradzę jej tytułu – porozmawiajcie z dziećmi, a na pewno się dowiecie o jaką bajkę chodzi.
Czytajcie Dzieciom 20 minut dziennie – CODZIENNIE!!!
Miłego świętowania Dnia Głośnego czytania.

 

Dzień Przedszkolaka

„Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej” to słowa zapisane w uchwale.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Obchody tego dnia mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej i szerzej – prawa dziecka do edukacji i wychowania przedszkolnego, zarówno wśród najmłodszych obywateli, jak i dorosłych.

Hymn Przedszkola Miejskiego nr 3

Dzień kropki

     Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.


Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

               Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

         W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Również nasze przedszloke przyłączyło sie do tych obchodów. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.


TYTUŁ

tekst
Close Menu
×

Koszyk

Skip to content