sunflower-5467771_1920

Witajcie w grupie pszczółek

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naszej grupy

 

4– latki

                                            Grupa pracuje od: 7.30 – 16.30

            Nauczycielki:

                       mgr Małgorzata Piętka

                       mgr Magdalena Rek

 

            Woźna oddziałowa: Agata Tyc

 

 

W naszym przedszkolu jest grupa Pszczółek.

Pszczółek gadułek jest pełen ulek.
Te pszczółki bawią się, śmieją i psocą
psikusy robią z wielką ochotą.

 

Zamierzenia dydaktyczno- wychowawcze

Co słychać w przedszkolu?
Jak być bezpiecznym?
Jakie są moje supermoce?
Co się zmienia jesienią?

Jak jesienią dbać o zdrowie?
Kto pracuje w przedszkolu?
Co mogę robić jesienią?
Jakie plany na jesień mają zwierzęta?

Jakie są moje obowiązki?
Co powinienem wiedzieć o Polsce?
Jaki jest mój kraj?
Gdzie można zobaczyć Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę?

Co cieszy Mikołaja?

Jakie sporty uprawiam zimą?

O czym w święta każdy z nas pamięta?

Który żywioł jest najważniejszy?

Skąd wiem, że mija czas?

Kto dokarmia zimą zwierzęta?

Za co kocham moje babcie i moich dziadków?

Za jaką postać przebiorę się na bal?

1. Kim będę gdy dorosnę?

2. Jaka jest moja ulubiona baśń?

3. Realizacja projektu edukacyjnego – Dinozaury

1. Jaka pogoda jest w marcu?

2. Po czym można poznać, że nadchodzi wiosna?

3. Z czego to jest zrobione?

4. Jakie wzory i kolory mają pisanki?

5. Czego potrzebują zwierzęta?

Dzień Kropki

Dzień Przedszkolaka

Dmuchawce, latawce, wiatr… i pszczółki

Poczytaj mi mamo!

Spotkanie z policjantem

Sztuczka o sztućcach

Ostatnio uczyliśmy się posługiwać sztućcami oglądając „Sztuczkę o sztućcach”. Udało nam się samodzielnie pokroić banana przy rymowance „Wbij widelec, do widelca przyłóż nóż i wykonaj piły ruch…”. Potem nową umiejętność ćwiczyliśmy podczas obiadku

Jesienny bal przebierańców

Kto myśli, że jesień jest smutna i ponura jest w wielkim błędzie. W grupie Pszczółek udowodniono, że jesień jest kolorowa i radosna. Na „Bal Pani Jesieni” stawiły się same barwne i pogodne dzieci.

Wycieczka do Dyniolandii

W październiku wybraliśmy się na farmę dyń gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjno – poznawczych z dużą ilością zabawy! Poznaliśmy zasady uprawy roślin, oglądaliśmy duże pole dyniowe i przede wszystkim samodzielnie szukaliśmy odpowiedniej dla siebie dyni. Obserwowaliśmy zwierzęta gospodarskie a niektóre z nich mogliśmy nawet pogłaskać i nakarmić. Największą atrakcją była zabawa w labiryntach i wieżach ze słomy. Korzystaliśmy także z huśtawek, trampolin i innych atrakcji, które znaleźliśmy. Wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy.

Dzień kredki

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 22 listopada znalazł się Dzień Kredki. Kredki to wspaniały przedmiot, pozwalający wyrazić swoje uczucia oraz myśli poprzez tworzenie obrazków. Wbrew pozorom jest to święto dla wszystkich, nie tylko dla najmłodszych.
Tego dnia w naszym przedszkolu powstały olbrzymie kredki, wykonane różnymi technikami. Dzieci wzięły również udział w zabawach z wykorzystaniem kredek, m.in. w układaniu ciekawych kompozycji i porządkowaniu kredek względem określonej cechy.
Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorami!

Przedstawienie „Gdzie jest buteleczka”

Ekologia staje się powoli nieodłącznym elementem w życiu naszych dzieci, które od małego są edukowane w domu i przedszkolu w kwestii segregacji, recyklingu i sprzątania świata, a także tego jaki to ma wpływ na całą planetę czy na życie zwierząt – szczególnie tych w oceanach. Z tej potrzeby powstał właśnie spektakl, bajka muzyczna „Gdzie jest Buteleczka?”, która mówi o tym jaką drogę przebywają pozostawione same sobie śmieci. To wyjątkowa muzyczna bajka ekologiczna w Garnizonie Sztuki – teatrze pozytywnych emocji.
Bajka, nie tylko uczy, ale też bawi. Z ust dzieci w trakcie całego spektaklu nie schodził uśmiech z twarzy. Autentyczne zachwycenie aktorami, muzyką, grą świateł czy kostiumami. Dzieci oglądały go za to z ‚otwartą buzią’
 

My się zimy nie boimy, świetnie zimą się bawimy

 

Ubieramy choinkę

Choinka – to symbol Świąt Bożego Narodzenia – pięknie przystrojona zielona choinka pachnie w każdym domu. To przy niej wspólnie świętujemy i śpiewamy kolędy.
W naszym przedszkolu tradycji stało się zadość i w naszej sali stanęła piękne udekorowana. lśniąca choinka. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. A skoro choinka już jest, to wiadomo, że święta są tuż, tuż….

 

Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Warsztaty świąteczne z udziałem rodziców

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika   i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowano w grupie pszczółek warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem  rodziców. Celem było wykonanie  ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Zachęcamy do jak najczęstszych zabaw plastycznych w domu. Budują one wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię i są okazją do wzajemnego, głębszego poznania. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.
Close Menu
×

Koszyk

Skip to content