Tak ” Misie” pożegnały przedszkole

Podchody z rodzicami, ognisko pożegnalne oraz nocowanka w Misiach

Relacja z Pikniku

Dyrektor i Wicedyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Piastowie składają serdeczne podziękowania dla Personelu Przedszkola za chęć i zaangażowanie w przygotowanie Pikniku Rodzinnego w Naszym Przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Nauczycielom za każdą z kreatywnych wysp, na których dzieci spędziły wspaniałe chwile. 
 
Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice, za przygotowane ciasta, ciasteczka, babeczki. Za wszystkie pyszne muffinki, dzięki którym brzuszki naszych Przedszkolaków nie były puste. 
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zechcieli spędzić z nami ten miły czas. 
Na twarzach dzieci widać było piękne uśmiechy, a to jest dla nas najważniejsze. 
 
Dziękujemy z całego serca Pani Kamili i Adamowi Skowron – rodzicom Gabrysia i Leosia,  którzy podczas pikniku wykonali piękne zdjęcia w Fotolustrze. Polecamy Państwu serdecznie firmę alelustro.pl na swoje prywatne imprezy i uroczystości. Dzięki Państwu – mamy wspaniałą pamiątkę!!! Dziękujemy
 
Dziękujemy także Pani Joannie Stępień – mamie Kornelki i Miłosza z firmy Smurfit Kappa za podarowanie uroczych domków dla kotów, smoków i ogromnych domków dla każdej grupy, które dzieci mogły samodzielnie pomalować farbami. 
Dzięki Pani i Pani firmie – dzieci spędziły wspaniały czas podczas Pikniku. Dziękujemy!!!
 
Dziękujemy firmie Przyczółek – miejsce dla graczy za obecność na naszym Pikniku. Za wspaniałe i kreatywne gry, w które mogły zagrać nasze przedszkolaki. Dziękujemy za świetną grę Dobble na trawie – dzieci były zachwycone. Dlatego z czystym sercem polecamy Państwu to miejsce!!! 
 
Dziękujemy wszystkim którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas Pikniku. Był to wpsaniały czas oraz mnóstwo dobrej zabawy. 
 
Danuta Rusak  i Beata Jaszczycha

Graliśmy z WOŚP

W dniach 03.01.2022 – 28.01.2022 serce naszego przedszkola biło podwójnie, dla naszych przedszkolaków oraz dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku zbierającej dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W wybrane dni w obydwu naszych placówkach Rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli zasilić puszki WOŚP, po prostu wrzucając pieniądze, kupując poduszki uszyte przez naszego nauczyciela, panią Edytę Niemirską- Mali oraz wziąć udział w różnorodnych licytacjach.

Ceny świeżo upieczonych faworków, makramy, spotkań ze specjalistami (arteterapia, terapia ręki, neurologopedia, dogoterapia) osiągnęły wyniki powyżej 100zł.

Dzięki zaangażowaniu Rodziców, Opiekunów i Nauczycieli nasze Przedszkole „grało tak głośno”, że zebrało najwięcej do swoich puszek ze wszystkich puszek stacjonarnych w naszym mieście.

Łącznie udało się zebrać pokaźną kwotę 2697,64zł!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Ja jestem misio Godek, co bardzo lubi miodek
Ale szanowni panowie i panie
Najbardziej na świecie lubię czytanie
Kiedy byłem mały, to inne misie mi czytały
Czytała mi mama i czytał mi tatuś
Czytała mi babcia i kochany dziadziuś
A teraz mówię wam, potrafię czytać sam
Sięgam do swojej półeczki
I czytam różne książeczki
Bo w książkach, nikt nie zaprzeczy
Są same ciekawe rzeczy

   25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W Piastowie również świętowaliśmy, już po raz szósty z inicjatywy Przedszkola Miejskiego nr 3. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Piastowa i oraz Stowarzyszenie ,,Nasz Piastów”. Obchody zorganizowano w MOK –u dla starszych przedszkolaków z piastowskich przedszkoli.

Myślą przewodnia tegorocznego ,,misiowego świętowania” jest ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Ta tematyka wpisuje się w priorytet Minister Edukacji Narodowej, p. Anny Zalewskiej, mówiącym o rozwijaniu zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. W tenże sposób również uwieńczamy udział Przedszkola nr 3 w Piastowie przy ul. Godebskiego 21 w Ogólnopolskim pilotażu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” do którego zostaliśmy zaproszeni przez organizatora pilotażowego projektu – p. dyrektor Przedszkola w Kolbuszowej. Projekt zakładał rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci ale również współpracę dzieci w wieku przedszkolnym. Zadaniem uczestników pilotażowego projektu było wytypowanie misia, który ruszy w literacką podróż po Polsce, by wspólnie z przedszkolakami z innych miejscowości w Polsce czytać pluszowym misiom, wymieniać się korespondencją, zdjęciami a jutro wspólnie świętować.

Sam miś jest postacią przyjazną, pozytywną, mającą niewątpliwy wpływ na rozwój dzieci, który został przygarnięty przez wielu autorów bajek i historii książkowych. I jako główna postać wielu opowieści ma za zadanie dotrzeć do dzieci z przesłaniem, które w zależności od wieku dziecka ma wnosić w jego życie określoną naukę lub zabawę. My dorośli zdajemy sobie sprawę jaką wartość wnosi do rozwoju i wychowania dziecka – czytanie. Tak więc święto Pluszowego Misia w naszym mieście przebiegało pod znakiem czytania ,, misiom”. Czytali nauczyciele przedszkoli i rodzice a dzieci zaśpiewają piosenki i wyrecytują wiersze swoim ukochanym misiom. To taki prezent dla ,,pluszowego misia „ od dzieci i dorosłych.

                                              Danuta Rusak Dyr. Przedszkole nr 3

Podróż Godka – wiersz

„Zapal się na niebiesko dla autyzmu” czyli tydzień wiedzy na temat autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu  to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu.

 Nasze przedszkole również zaangażowało się w akcję promującą wiedzę na temat autyzmu pod hasłem ,,Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Dlatego też placówka została oświetlone na niebiesko. Pojawiły sie Informacje i artykuły o autyzmie prezentowane w gazetce przedszkolnej ,,Trójeczka” oraz na zorganizowanej wystawie, stronie internetowej i facebook.       

Codziennie prezentowane były filmy o tym jak osoba z autyzmem widzi świat i jak się w nim odnajduje. Systematycznie każdego dnia zamieszczone zostały zdjęcia znanych osób w środowisku lokalnym z banerem ,,Wiem i pomagam. Autyzm W.I.P”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wsparli akcję.

Dogoterapia w przedszkolu – jedynie w naszym przedszkolu z nietuzinkowym psem

     W ramach realizacji projektu unijnego „Przedszkole sukcesu – podnoszenie jakości pracy Przedszkola nr 3 w Piastowie”, przedstawiamy naszego psiego pracownika – Gina. Mamy ochotę na szerszą współpracę, również po zakończeniu projektu.

100 – lecie Niepodległej

W naszej placówce obchody 100-lecia Niepodległej rozpoczęliśmy już pod koniec października. Najstarsze grupy pojechały na wycieczkę powiązaną z warsztatami „Polskie symbole narodowe”, organizowanymi przez IPN w ramach projektu Przystanek Historia. Dzieci obejrzały film dotyczący naszych symboli narodowych a później same tworzyły flagę i godło Polski.

Tydzień poprzedzający Święto Niepodległości (05.11- 09.11) był w naszej placówce całkowicie poświęcony tematyce patriotycznej. W holu przedszkola pojawiła się wystawa okolicznościowa, a w salach i na korytarzu zawisły piękne dekoracje. W każdej grupie były przeprowadzone zajęcia związane z obchodami niepodległości

We wtorek 06.11.odwiedzili nas żołnierze z Garnizonu Warszawskiego. Dzieci mogły zapoznać się z tajnikami żołnierskiej służby, zobaczyć i dotknąć żołnierski ekwipunek.

We środę 07.11 dzieci malowały flagę. W przedsięwzięciu uczestniczyły wszystkie dzieci. Efektem ich pracy, była kilkunastometrowa flaga, którą uroczyście zawiesiliśmy na zewnętrznej elewacji naszego przedszkola

W czwartek 08.11 podczas występu starszaków gościliśmy pana Jakuba Nowakowskiego, weterana Powstania Warszawskiego który walczył w legendarnym Batalionie „Zośka” i zgrupowaniu „Żniwiarz”. Pan Jakub opowiadał dzieciom o swoich przeżyciach wojennych a na koniec wspólnie ze wszystkimi odśpiewał nasz hymn narodowy

W piątek 09.11 o godz. 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście nasz hymn państwowy przy akompaniamencie dźwięków pianina.

Kulminacją obchodów 100-lecia niepodległości był uroczysty koncert przygotowany przez grupy pięciolatków, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz rodzice naszych wychowanków. Po występie rodzice wraz z dziećmi mogli wziąć udział w warsztatach patriotycznych, na których tworzyli flagi i biało-czerwone kotyliony. Mogli również zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie w patriotycznej foto-budce.

Mamy nadzieję, że swoimi działaniami przyczyniliśmy się do uświetnienia obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszym mieście.