You are currently viewing Bohater tygodnia – Emilka

Bohater tygodnia – Emilka

  • Post category:Tygryski

Bohater Tygodnia – Emilka, lub Emcia, Ema a czasem Irenka najbardziej lubi bawić się  w psi szpital, w kuchni, klockami Lego i lalkami a jej ulubionymi kolorami są: tęczowy, złoty i srebrny.  W ramach Bohatera Tygodnia do Emilki przyszła ciocia która wykłada język hebrajski.  Dzieci mogły wysłuchać czytanego tekstu, zobaczyć książkę pisaną w tym języku. Wykonały zakładki – zdrapywanki. Mama Emilki czytała dzieciom książkę z serii lubianej przez Tygryski „Tata Oli nie chce być dorosły”. Dzieci wykonały również drewniane lody. Nie zabrakło również słodkości, a mianowicie najpyszniejszych lodów. W piątek odwiedziła nas babcia Emilki, która przygotowała dla dzieci sylwety warzyw   z wiersza „Na straganie”. Dzieci mogły kilkukrotnie uczestniczyć  miniprzedstawieniu manipulując sylwetami do czytanego wiersza.