You are currently viewing Bohater tygodnia – Oliwia

Bohater tygodnia – Oliwia

  • Post category:Tygryski

Oliwka to Bohaterka kolejnego tygodnia. Waleczność, otwartość i upór to umiejętności opisujące tę roześmianą dziewczynkę. Tygryski słuchały i bawiły się przy ulubionej muzyce Oliwki min. przy muzyce z filmu Sing, Georg’a Ezra. W ramach akcji Bohater Tygodnia odwiedziła nas mama Oliwki, Pani Anita, która pracuje w laboratorium zajmując się przyprawami i ziołami, a w szczególności ich mieszaniem tworząc cudnie pachnące i dodające smaku potrawom przyprawy. Do Tygrysków Pani Anita przyniosła zioła i przyprawy. Dzieci mogły je wąchać i smakować, oglądać w leksykonie jak naturalnie rosną. Na koniec dzieci mogły razem z Panią Anitą przygotować mieszankę przypraw do pierniczków, którymi następnego dnia Oliwia częstowała dzieci. Pan Łukasz tata Oliwki czytał dzieciom ulubione przygody Kubusia i Tygryska ze Stumilowego Lasu.  Tygryski nie tylko były skupione na książce, ale również na ortezie, której działanie opisał dzieciom. Na zakończenie tygodnia Pan Łukasz – na co dzień nauczyciel ciut starszych dzieci – przeprowadził z Tygrysami zajęcia sportowe. Zabawy było co niemiara.