You are currently viewing Rozśpiewany Piastów

Rozśpiewany Piastów

27 maja 2024 odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie Konkurs Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewany Piastów”, którego pomysłodawcami i organizatorkami były nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 3 z oddziałami integracyjnymi: Ewelina Fruba i Agnieszka Szramkowska.

Założeniem konkursu jest popularyzacja piosenki dziecięcej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja umiejętności artystycznych przedszkolaków, kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej,  a także wyzwalanie twórczego potencjału wśród dzieci oraz promocja pracy i twórczości nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Na uroczystą galę Konkursu „Rozśpiewany Piastów” przybył Burmistrz Miasta – p. Tomasz Jankowski oraz Dyrektorzy piastowskich przedszkoli: p. Justyna Zygadło – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1, p. Elżbieta Dawidowicz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2, p. Bożena Strojek – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz w zastępstwie s. Bogny Kłosowskiej Dyrektora Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi – s. Adrianna Rój oraz p. Danuta Rusak – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 z oddziałami integracyjnymi.

W Konkursie: „Rozśpiewany Piastów”  wystąpiło siedmiu solistów i pięć zespołów trzyosobowych z piastowskich przedszkoli: Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi oraz Przedszkola Miejskiego nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Piastowie .

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem występowały na scenie. Prezentowały nie tylko  swoje  umiejętności wokalne ale również ruch sceniczny, choreografię oraz oddające ducha przygotowanej piosenki – kostiumy. Oklaskom i brawom dla dzieci nie było końca.

Po występach konkursowych wszystkie dzieci mogły wysłuchać śpiewu absolwentki Przedszkola Miejskiego nr 3 – Barbary Jaszczycha, która z p. Bogumiłą Ostrovnoi uświetniły galę swoim występem i wspólnym wykonaniem piosenki z bajki „Król Lew” – „Pieśń o miłości. Miłość rośnie wokół nas” .

Jury konkursu w składzie: p. Magdalena Wdowińśka – Schabek (przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 3), p. Wanda Przybylak (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury), p. Bogumiła Ostrovnoi (nauczyciel śpiewu w Miejskim Ośrodku Kultury) miało nie lada zadanie, by wybrać ten najpiękniejszy głos i występ. Po burzliwych obradach jury zdecydowano, iż każde dziecko wygrywa w dzisiejszym konkursie, ponieważ poziom występów dzieci były wysoki a każda interpretacja piosenek jedyna i niepowtarzalna.  Jury było wzruszone umiejętnościami wokalnymi dzieci oraz miało nadzieję, iż Konkurs „Rozśpiewany Piastów” już na stałe zagości w kalendarzu piastowskich międzyprzedszkolnych uroczystości.

Dzieci biorące udział w Konkursie otrzymały dyplomy uczestnictwa w Konkursie, płyty z najpiękniejszymi przebojami dziecięcymi oraz pudełeczko pełne słodkości. Sponsorem nagród w Konkursie była firma Meble na wymiar Przemysław Hamerliński. Burmistrz Miasta p. Tomasz Jankowski ufundował grę planszową.

Przedszkole Miejskie nr 3 z oddziałami integracyjnymi serdecznie dziękuje za udział w Konkursie wszystkim dzieciom, tym występującym jak i tym, które z zaciekawieniem wysłuchały występów, dopingowały i oklaskiwały swoich kolegów i swoje koleżanki  przedszkoli. Dziękujemy również Nauczycielom piastowskich przedszkoli za podjęcie udziału w Konkursie oraz przygotowanie do występów swoich podopiecznych. Przedszkole i organizatorzy dziękują p. Wandzie Przybylak za użyczenie sali kinowej by dzieci mogły wystąpić na „prawdziwej scenie” i pokazać swoje umiejętności wokalne. Serdecznie dziękujemy za przybycie na Konkurs „Rozśpiewany Piastów” wszystkich zaproszonych gości: Dyrektorów piastowskich przedszkoli, rodziców dzieci.