You are currently viewing Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 02.04.2024 w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim lub różowym na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem.  Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w tym temacie. Dzieci wzięły udział w „Niebieskich Igrzyskach” organizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka i wykonały wszystkie zlecone im zadania. Ponadto obejrzały film edukacyjny na tablicy multimedialnej, wykonały wiele ciekawych prac plastycznych, czy zrobiły sobie zdjęcia na specjalnie przygotowanej w tym celu dekoracji. Wielką atrakcją okazał się niebiesko-różowy motyl na szybie przedszkola, na tle którego dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dzięki wspólnej integracji wiemy, jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych, grach edukacyjnych, oraz wszelkiego rodzaju projektach organizowanych w Naszym Przedszkolu.