You are currently viewing Dzień bez samochodu – 22.09

Dzień bez samochodu – 22.09

We wrześniu nasze przedszkole wzięło udział w akcji Europejski Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transport, promocja transportu publicznego. Przedszkolacy podczas zajęć dydaktycznych przekonywali się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia. Wykonaliśmy prace plastyczne i techniczne promujące zasady prawidłowego poruszania się po drodze.. Prace ozdobiły przedszkolne korytarze. Dzieci wraz paniami zaprojektowały znaki ostrzegające, następnie dzieci na swoich rowerkach i hulajnogach mogły przemierzać przedszkolne alejki. Na szczęście każdy wyposażony był w kask ochraniający głowę, a czasami nawet kamizelkę odblaskową. Rodzice obiecali, że tego dnia wszystkie auta pozostaną w garażach.