You are currently viewing Dzień Dyni

Dzień Dyni

„Rośnie dynia wprost do słońca.
Rośnie, rośnie, wciąż, bez końca.
Rośnie non-stop. Rośnie co dzień.
Już największa jest w ogrodzie…..”
(wierszyki z fabryki)

Dziś  w naszym  przedszkolu wesoła zabawa od rana. Swoje święto ma wesoła Dynia. Były tańce i zabawa, dyniowe zawody. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy.

Z okazji Dnia Dyni dzieci spędziły czas na wielu zabawach….Tańczyliśmy dyniowe układy taneczne, układaliśmy dyniowe puzzle, bawiliśmy się w zręczne rączki, które siały nasionka dyni, poznawaliśmy potrawy, które można zrobić z dyni a na koniec sami mali artyści tworzyli swój dyniowy obrazek. Dzięki naszym rodzicom całe przedszkole zamieniło się w dyniową farmę, a kąciki przyrodnicze zostały zapełnione dyniami w każdym rozmiarze i kolorze.

Dzieciom największą frajdę sprawiły dyniowe przekąski upieczone przez Rodziców, a na podwieczorek rozkoszowaliśmy się pysznym dyniowym ciastem upieczonym w przedszkolnej kuchni.

Od teraz już wiemy, że dynia to bardzo zdrowe jesienne warzywko.