You are currently viewing Pierwszy Dzień Wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno!

Weź śniegi i lody i wynoś się do wody!”

W czwartek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dodatkowo dzieci z grupy Słoneczka wraz z pomocą swoich Pań – Pani Eweliny, Pani Edyty i Pani Agnieszki zrobiły przedstawienie o tym, jak Wiosna wita Dzieci w przedszkolu. Na koniec przedstawienia został roztrzygnięty konkurs na „Kwiaty dla Pani Wiosny”. Wszystkie dzieci, które wzięły udział otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody zakupione z funduszu Rady Rodziców.

Dzieci dowiedziały się także o starym zwyczaju topienia Marzanny czy tworzenia kolorowych gaików. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z wiankami i wiosennymi ozdobami. W barwnym pochodzie z zielonym gaikiem wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

21 marca nie tylko Pani Wiosna obchodzi swoje święto. Jest to także dzień osób z Zespołem Downa. Dlatego Nasz Kochany Piotruś z grupy Słoneczka szczególnie był tego dnia uśmiechnięty i zadowolny. Aby solidaryzować się ze wszystkimi osobami dotkniętymi tym schorzeniem, Dzieci, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola założyli dwie różne skarpetki. Na część Piotrusia – Hip, Hip! Hurra!