You are currently viewing Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Nasze przedszkole również wspiera WOŚP. W tym roku wzięliśmy udział w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie i zaprezentowaliśmy swój krótki, ale treściwy program artystyczny. Grupy dzieci 5 letnich ,,Mądre sówki” ,,Biedronki i ,,Tygryski” śpiewy piosenki oraz wyrecytowały wiersz napisany przez Panią Ewę Ziemiańczyk , nauczycielkę naszego przedszkola

„Uwaga, słuchajcie obywatele!

Otwórzcie serca oraz portfele

By działać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Która gra rano, w dzień oraz w nocy

Tym razem będzie chorych wspierała

Ich płuca po pandemii ratowała

Dziś jest muzyka, licytacje i pokazy

Bo gramy już trzydzieści dwa razy

Pan Jurek Owsiak Orkiestrą dyryguje

I za wszystkie datki serdecznie dziękuje

A my jak jeszcze urośniemy

To też do puszek zbierać będziemy”

Przedszkole Miejskie Nr 3 w Piastowie gra dla WOŚP w roku 2024.
To już kolejny rok, kiedy nasze przedszkole przyłączyło się do zbiórki publicznej organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze będą przekazane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dzieci i dorosłych. Wydarzeniu, które zostało nazwane „płuca po pandemii” towarzyszyło hasło „Tu wszystko gra OK.”! Nauczyciele i Personel Przedszkola z całej mocy już od września czynili przygotowania do organizacji akcji, kiermaszu i licytacji, by zapełnić puszki WOŚP. Koordynator akcji na terenie placówki – Psycholog Marta Świtek rozdysponowała zadania, a także czuwała nad prawidłowym przebiegiem zbiórki, dzielnie pomagała jej w tym nauczyciel Angelika Zaręba, czuwając nad puszką w Filii Przedszkola, przy ul. Popiełuszki 12. Dzięki pomocy jej prywatnych Dzieci Marty Świtek – Zuzi, Basi i Szymona, puszka zapełniała się w zastraszająco szybkim tempie, bo przecież każdy chciał mieć zwierzaka zrobionego na szydełku. Bez pomysłów Edyty Niemirskiej-Mali, nauczyciela współorganizującego proces kształcenia w placówce, nie byłoby pięknych dekoracji, gadżetów, ołówków, breloków czy bransoletek. Nad przebiegiem licytacji czuwała Ewelina Fruba – nauczyciel grupy Słoneczka, która każdego dnia o 20:00 poświęcając swój prywatny czas kończyła licytację i oznaczała zwycięzców. A dzięki wsparciu Rodziców naszych przedszkolaków było tych licytacji prawie 40!!! Rodzice podarowali nam obrazy, gadżety przydatne w domu, słodkości pieczone w domowym zaciszu, czy pyszne cytryny w miodzie. Nasz nauczyciel – Agnieszka Szramkowska zrobiła makramy, które osobiście zakupiła Pani Burmistrz – Maria Makowska. Wicedyrektor Beata Jaszczycha, przygotowała na licytację pudełka pełne karnawałowych faworków, bo to już tradycja, o którą proszą rodzice naszych przedszkolaków. Mistrzem pisania wierszy jest w naszej placówce Pani Ewa Ziemiańczyk i tym razem nie zawiodła – stworzyła wiersz o WOŚP, który wyrecytowały dzieci 5-letnie na występie w Piastowskim Mok w niedzielę, podczas finału WOŚP. Dzieci do występu przygotowały ich Panie i wspólnie odśpiewały dwa utwory o tym, jak warto pomagać. Nasz Przedszkolny logopeda – Ewa Opara na licytację podarowała wspaniałe obrazy malowane akrylami, które wielokrotnie osiągnęły zadziwiające kwoty. Natomiast Anna Bondaruk – przedszkolny intendent wraz ze swoim zespołem z Przedszkolnej kuchni przygotowały ponad 100 galaretek, muffinków i babeczek, które smakowały zarówno małym, jak i dużym gościom naszego przedszkola.
Dzięki wsparciu rodziców naszych przedszkolaków, którzy wzięli udział w licytacjach i kiermaszu,
podarowali nam artykuły na sprzedaż, oraz przyszli wraz ze swoimi dziećmi na występ podczas finału
WOŚP, w naszej skarbonce oraz w e-skarbonce znalazła się kwota pobita z ubiegłego roku – 10 620,
35 groszy!!!
Za rok też zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo wiemy, że warto pomagać!!!
                                                                                  Beata Jaszczycha